• Sprawozdanie z wycieczki do Karpacza i Pragi

SPRAWOZDANIE Z WYCIECZKI

Dnia 1 czerwca 2022 roku o godzinie 5:10 spotkaliśmy się przy budynku szkoły i ruszyliśmy do Karpacza oraz Pragi.

Uczestnikami wycieczki byli uczniowie klas ósmych, nauczyciele oraz opiekunowie.

Droga zajęła nam ponad 8 godzin, przejechaliśmy 540 kilometrów. Swoją wycieczkę zaczęliśmy wizytą w Parku Miniatur Zabytków Dolnego Śląska. Wiele eksponatów, które zobaczyliśmy było pomniejszone 25 razy.

• Nasi uczniowie Mistrzem Polski!

Ogromny sukces naszych Szczypiornistów !!! 💪💪💪

Uczniowie Szkoły Podstawowej z Lipusza zostają Mistrzami Polski w Ogólnopolskim Finale Igrzysk Dzieci w Piłce Ręcznej- rocznik 2009, który odbył się w dniach 26-29 maja 2022 r. w Dźwirzynie.

Przypomnijmy, że nasza drużyna wygrywając finał wojewódzki pojechała na Mistrzostwa reprezentując województwo pomorskie. W turnieju zagrało 12 drużyn, które drogą losowania zostały podzielone na dwie grupy z których dwa najlepsze zespoły z każdej przeszły do półfinałów.

• Światowy Dzień Pszczoły

20 maja w Światowy Dzień Pszczół Pani Sylwia Gierszewska, wychowawczyni klasy 2b przedstawiła nam historię odkrycia miodu jako słodkiej i zdrowej przekąski. Opowiedziała, jak powstaje miód i z czego się go otrzymuje. Dowiedzieliśmy się, że istnieje wiele rodzajów miodu, które różnią się kolorem, smakiem i zapachem. Dowiedzieliśmy się także, jak powstają świeczki z wosku pszczelego. Z zainteresowaniem słuchaliśmy opowieści o życiu i zwyczajach pszczół, o tym, jak zbierają pyłek, czym się żywią, jak spędzają zimy, ile kwiatów muszą odwiedzić, aby wytworzyć kropelkę miodu, jak się porozumiewają, jak się rozmnażają i w jaki sposób wychowują swoje potomstwo. Pani Sylwia wyjaśniła też nam, czym różni się osa od pszczoły.

• Egzamin Ósmoklasisty

w dniach 24-26.05.2022 uczniowie klas ósmych pisali egzaminy.

64 uczniów przystąpiło do EGZAMINU ÓSMOKLASISTY

24.05 odbył się egzamin z języka polskiego

25.05 odbył się egzamin z matematyki

26.05 odbył się egzamin z języka angielskiego

Zdania uczniów o trudności egzaminów były znacząco podzielone. Jednak największe obawy były związane z zadaniami z matematyki. Ósmoklasiści będą musieli poczekać na swoje wyniki do 1 lipca.

• Klasy ósme w Muzeum Stutthof

20.05.2022 uczniowie najstarszych klas wybrali się do Muzeum w Stutthofie

Tego dnia uczniowie w zadumie wędrowali po Muzeum w Stuttfofie. Była to żywa lekcja historii, uwrażliwijaca na krzywdę innych. Co roku klasy ósme odwiedzają to miejsce pamięci.

TROCHĘ HISTORII

• Muzeum Stutthof zostało powo
          • Konkurs o wiedzy przeciwpożarniczej

12.04.2022 odbył się KONKURS O WIEDZY PRZECIWPOŻARNICZEJ. W zmaganiach brali udział uczniowie naszej szkoły. Jak się okazało, nie straszne były im przepisy dotczące przeciwpożarnictwa. Uczestnicy konkursu mogli się pochwalić swoją wiedzą w tym zakresie. Najwyższy wynik otrzymał Jakub Kaszubowski z klasy VIIIc. Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

• WITAJ MAJOWA JUTRZENKO

Dnia 29 kwietnia odbył się uroczysty apel ku czci uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji uczniowie klas 4 i 5 wraz z chórem szkolnym przygotowali program artystyczno-wokalny. Nie zabrakło pięknych dekoracji, utworów patriotycznych, tańca z flagami oraz krótkiej scenki dotyczącej święta.

Warto dodać, że chór szkolny jest uczestnikiem Ogólnopolskiego Programu Rozwoju Chórów Szkolnych ,,Śpiewająca Polska" w roku 2022r.

• Warsztaty ceramiczne

Klasy 2a i 2b wzięły udział w warsztatach ceramicznych w Gospodarstwie Agroturystycznym “Zielony Kot”. Było mnóstwo zabawy z gliną oraz z angobami, czyli kolorowymi glinkami. Był też pokaz kręcenia na kole garncarskim. Wszystkim uczestnikom warsztaty bardzo się podobały. Uczniowie z niecierpliwością czekają na swoje dzieła, które muszą przejść jeszcze przez proces suszenia oraz wypału nim trafią do rąk ich twórców.

• WYWIADÓWKI

Prosimy o zapoznanie się z informacją!

Wywiadówki odbędą się w dniach 10-12.05.2022 w godzinach 16.30-17.30 według harmonogramu:

10.05.2022 (wtorek) klasy 1-3, 11.05.2022 (środa) klasy 4-8, 12.05.2022 (czwartek) przedszkole.

• Zdrowo i przepysznie

Klasa IIa przyrządzała sałatki

Piątek 08.04.2022 był pysznym, owocowym dniem w klasie IIa. O owocach uczniowie wiedzą bardzo dużo. Każdy wie, jak ważne jest spożywanie owoców - nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. Dlatego też dzieci postanowiły zrobić pyszną i zdrową sałatkę owocową. Robienie sałatki było wielką frajdą i zabawą, dzieci przygotowały się do tego solidnie. Każdy przyniósł z domu potrzebne akcesoria i różne owoce. Po wcześniejszym umyciu owoców, uczniowie zabrali się do pracy. Samodzielnie zrobiona sałatka smakowała wyśmienicie.

• DZIEŃ BEZ PLECAKA

Prima Aprilis w innym wydaniu

1.04 uczniowie przyszli do szkoły bez plecaków. Nie oznaczało to jednak, że nie mieli ze sobą książek i przyborów szkolnych. Byli przygotowani do lekcji tak jak zawsze, zmienili tylko swoje plecaki na dość niecodzienne rzeczy – wszystko wyjaśnią zdjęcia powyżej!

• ,,Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty!"

21 marca radośnie przywitaliśmy Panią Wiosnę

w poniedziałek wyszliśmy zza swoich ławek, aby wspólnie w wesołym tonie przywitać Panią Wiosnę. Ubrani kolorowo, z transparentami prezentującymi wiosenne hasła, pomaszerowaliśmy wokół szkoły. Towarzyszyły nam tematyczne piosenki, nie zabrakło też wspólnego posiłku przy ognisku. Był to piękny, słoneczny i pełen wrażeń dzień.