• Bal karnawałowy 2024

• W dniach 12 -13.02.2024 r. odbyły się u nas w przedszkolu bale karnawałowe. W tych dniach już od rana w salach pojawiały się kolorowe postacie. W pierwszej kolejności dzieci miały możliwość pozowania do zdjęć indywidualnych i grupowych. Następnie odbyły się gry, zabawy i tańce w swoich grupach. Na sali podczas pląsów robiło się wesoło i  kolorowo, wszyscy  dobrze się bawili, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.

• Uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka

• W drugiej połowie stycznia w naszym przedszkolu odbyły się uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka.  Dzieci przygotowały specjalnie dla gości programy artystyczne, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły.  Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Następnie przedszkolacy wręczyli swoim ukochanym babciom i dziadkom przygotowane samodzielnie upominki i laurki z pięknymi życzeniami. W dalszej części uroczystości goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. To były naprawdę wyjątkowe dni, pełne radości i dumy. Mamy nadzieję, że wspólnie spędzone w naszej placówce chwile na długo pozostaną w pamięci zarówno dzieci jak i Babć oraz Dziadków.

• Jasełka 2023

• Dnia 21.12.2023 r.  w Przedszkolu Remusek odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe Dzieci z grup „0” w pięknych strojach przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus oprawioną kolędami i pastorałkami. Przedstawienie było wyjątkowe. Dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role i przeżywały magię Świąt Bożego Narodzenia. Przepiękna scenografia nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat.  Po przedstawieniu dzieci  udały się do swoich sal, gdzie odbyło się Wigilijne Spotkanie, przedszkolacy podzielili się opłatkiem, wspólnie kolędowali i spotkali się z miłym gościem.

• DZIEŃ MAŁEGO POLAKA

• W dniu 10 listopada dzieci z Przedszkola Remusek obchodziły Dzień Małego Polaka - Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci przyszły ubrane na biało - czerwono i uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor, która powitała wszystkie zebrane dzieci oraz personel przedszkola, następnie został odśpiewany hymn Polski, a dzieci z grup ,,0” przedstawiły krótki program artystyczny.

• BAL OWOCÓW I WARZYW - 12.10.2023

• Rewia na lodzie- wycieczka grup "0"

• Dnia 10.10.2023 r.  dzieci  z grup „0” udały się do Gdańska, aby obejrzeć spektakl na  lodzie pt.: „Niezwykłe przygody Sindbada żeglarza”.Wszyscy byliśmy pod ogromnym wrażeniem pięknej ruchomej scenografii i dekoracji🎉. Łyżwiarze mieli wspaniałe bajkowe kostiumy💃🕺, a dodatkowym atutem przedstawienia były efekty pirotechniczne i gra świateł💥🎆. Występom towarzyszyła również wspaniała oprawa muzyczna🎶🔈.

• DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka obchodzimy w całej Polsce 20 września. Święto to ma na celu podkreślenie wagi edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci oraz przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Dzieci z przedszkola Remusek również co roku świętują. Po śniadaniu przedszkolacy wyruszyli  w kolorowym korowodzie na spacer po okolicy przedszkola. Dalsza część świętowania odbywała się już w salach przedszkolnych. W każdej grupie, dzieci brały udział w zabawach, konkursach, tańcach. Mamy nadzieję, że dzieci będą miło wspominać ten wyjątkowy dzień.

• Lista galerii