RADA RODZICÓW

Rozliczenie_wydatkow_Szkola_Podstawowa_2022-2023-1.pdf

Rozliczenie_wydatkow_Przedszkole_2022-2023.pdf

Szanowni Rodzice,

Na wstępie dziękujemy serdecznie za dotychczasową pomoc i zrozumienie potrzeb, które kierujemy w Państwa stronę. Jest ona bezcenna              i świadczy o dużej wrażliwości społecznej, szczególnie, gdy myślimy o najmłodszym pokoleniu.

Czas , w którym wszyscy żyjemy nie należy do najprostszych, stąd też Rada Rodziców działająca przy ZS Lipusz angażuje się w miarę swoich możliwości w organizację Programu Wsparcia Psychologicznego dla dzieci.

W Programie tym znajdują się spotkania dla klas 6-8 z ekspertami rozwoju mentalnego na temat : akceptacji siebie, pułapek myślenia, budowania adekwatnego poczucia wartości, własnego potencjału, wdzięczności i doceniania, odpowiedzialności, hejtu. Dodatkowo zdecydowaliśmy się zakupić zestaw przyrządów animacyjnych : chusty Klanza, tunele, gumizele, plansze, maty, narty animacyjne, most Leonarda, które mają pomóc w atrakcyjnym spędzaniu czasu na boisku szkolnym oraz podczas pikników i wycieczek klasowych.

Marzy nam się, aby te wszystkie działania mogły odbywać się regularnie, co 3 miesiące, niestety budżet posiadany nie pozwala nam na taką skalę.

Potrzeby wsparcia psychologicznego dla dzieci są dzisiaj dla nas priorytetem, o który z całych sił będziemy walczy, stąd też inicjatywa zorganizowania Kiermaszu Świątecznego już 10 grudnia 2022, na którym wspólnymi siłami będziemy zbierali pieniądze na doposażenie klas przedszkolnych oraz warsztaty dla młodzieży z klas 8. Planujemy przy tym świetnie się bawić podczas pierwszej inicjatywy przedstawienia artystycznego Rodzice-Dzieciom, gdzie to dorośli zamienią się w aktorów.

Nie ma większej potrzeby niż społeczna wspólnota oraz zdrowie psychiczne.

Zwracamy się w związku z powyższym o systematyczne przekazywanie wpłat na konto Rady Rodziców : 40 zł /rok Szkoła oraz 20 zł/mc Przedszkole (drugie dziecko 10 zł)

Nr konta Rady Rodziców: 36 8340 0001 0201 1790 2000 0001

Rozliczenie_Przedszkole.pdf

Rozliczenie_Szkola_Podstawowa.pdf

Z poważaniem,

Kamila Żywicka

Przewodnicząca Rady Rodziców

ZS Lipusz

Drodzy Rodzice,
        z uwagi na nadzwyczajną sytuację pandemii zwracamy się do Państwa z prośbą o dokonanie wpłaty na Radę Rodziców zgodnie ze stawkami z poprzedniego roku, czyli 40 zł na rok ( możliwość płatności 20 zł. w ratach do 30 listopada i 28 lutego ).
        Pomimo, iż nasze dzieci uczą się zdalnie szkoła nadal ma potrzeby : planowany jest zakup tabletów do wypożyczenia do nauki zdalnej dla rodzin, które nie posiadają odpowiedniej ilości sprzętu dla dzieci (ZS Lipusz dysponuje już tylko 2 komputerami do wypożyczenia).
        Planowany jest także zakup indywidualnych szafek do szatni dla klas 4-7.
        Ponadto klasy, którym uda się zebrać 100% wpłat, nadal będą miały 100 zł. na semestr do wykorzystania na własne cele integracyjne.
        Z uwagi na bieżącą sytuację kwota ta będzie mogła być wykorzystana po powrocie do szkoły lub skumulowana w przyszłym roku szkolnym.

Płatności dokonywane w Przedszkolu „Remusek” także zostaną przekazywane na bieżące potrzeby Przedszkola-15 zł/ mc. W tym roku zostały zakupione już fartuszki zabezpieczające przed zabrudzeniem przy wykonywanych pracach.

W załączniku na stronie szkoły przekazujemy transparentne rozliczenie wydatków z zeszłego roku 2019-2020.

Dla ułatwienia wpłat podajemy nr konta:
        Rada Rodziców ZS Lipusz
        36 8340 0001 0201 1790 2000 0001
        W tytule proszę podać Imię i Nazwisko dziecka oraz klasę

Liczę na Państwa wyrozumiałość, życzę zdrowia i wytrwałości.

Kamila Żywicka
        Przewodnicząca Rady Rodziców