INFORMATOR DLA RODZICÓW

Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.30 -16.30

DZIECI MOGĄ BYĆ ODEBRANE Z PRZEDSZKOLA WYŁĄCZNIE PRZEZ OSOBY PEŁNOLETNIE, WSKAZANE PRZEZ RODZICÓW W KARCIE ZGŁOSZENIA.
          RODZIC ZOBOWIĄZANY JEST ODEBRAĆ DZIECKO DO GODZINY, KTÓRĄ WSKAZAŁ W KARCIE ZGŁOSZENIA.

WARUNKIEM PRZYJĘCIE DZIECKA DO PRZEDSZKOLA W DANYM DNIU JEST JEGO DOBRY STAN ZDROWIA!!
          (nauczyciel nie może podać dziecku żadnego leku). W razie nagłej choroby lub pogorszenia się stanu zdrowia dziecka, natychmiast o zaistniałej sytuacji zostaną powiadomieni rodzice.

Ubiór dziecka w przedszkolu
          Ubranie dziecka do przedszkola musi być wygodne i nie może sprawiać kłopotów (luźne spodnie lub spódnica z gumką, bluza dresowa lub lekki sweterek). Kapcie i buty - najlepiej na rzepy, kurtka z suwakiem, który łatwo się zapina. Rękawy swetra lub bluzki muszą być łatwe do podciągania Unikać należy spodni na szelkach lub z trudnymi do odpięcia guzikami. Najlepiej aby dziecko było ubrane „na cebulkę”.

Słodycze w przedszkolu
          Nie dawajmy dziecku do przedszkola słodyczy i innych smakołyków. Wyjątkiem są urodziny przedszkolaka. W tym dniu może on przynieść cukierki lub lizaki i podzielić się nimi z rówieśnikami

OPŁATY ZA PRZEDSZKOLE

Opłaty za przedszkole i posiłki

Wysokość dziennej stawki żywieniowej wynosi 12,20 zł  W jej ramach przedszkole gwarantuje:

Śniadanie – 2,70zł.
          Obiad – 7,50  zł.
          Podwieczorek - 2,00 zł.

Przedszkole korzysta z firmy cateringowej – tylko obiad. Pozostałe posiłki przygotowywane są w przedszkolu ( śniadanie, podwieczorek). Grupy "0" nie korzystają ze śniadań w przedszkolu ( przynoszą własne kanapki).

Opłata z tytułu korzystania przez dziecko z wyżywienia podlega zwrotowi, za każdy dzień nieobecności dziecka w przedszkolu, jedynie w przypadku powiadomienia o nieobecności dziecka z jednodniowym wyprzedzeniem . Informacji o nieobecności dziecka należy dokonywać do godziny 13.00, w następującej formie: w sekretariacie szkoły, lub telefonicznie pod numerem 58 687 46 32. W przypadku nieodwołania posiłku, istnieje obowiązek pokrycia przez rodzica kosztu wyżywienia za okres nieobecności.

W czasie ferii, wakacji, dodatkowych dni wolnych nie ma odpisów, naliczanie będzie zgodne z deklaracją rodzica.

Wszelkie zmiany posiłków oraz godzin pobytu możliwe od początku miesiąca.

W godz. od 8.00 do 13.00 realizacja podstawy programowej jest bezpłatna.
          Przed i po wymienionym czasie opłata za opiekę nad dzieckiem wynosi 1,30 zł. za każdą rozpoczynającą się godzinę (nie dotyczy dzieci 6 letnich w zerówkach).

Odpłatność należy uregulować do 15 następnego miesiąca po miesiącu rozliczeniowym. Opłaty za Przedszkole należy wpłacać na konto Zespołu Szkół w Lipuszu wpisując w tytule przelewu wyłącznie imię i nazwisko dziecka.

Nieuiszczenie opłaty w terminie skutkuje wykreśleniem dziecka z posiłków.

Składka na Radę Rodziców wynosi  20 złotych/ m-c, można wpłacać kwartalnie (60 zł), semestralnie (100 zł) lub rocznie (200 zł) na konto Rady Rodziców.  W przypadku gdy do Przedszkola uczęszcza rodzeństwo składka na Radę Rodziców płatna 20 zł + 10 zł za każde z rodzeństwa.

PROJEKT "Przedszkole dobry start – rozwój edukacji przedszkolnej w Gminie Lipusz"